neděle 29. března 2015

JAK VYBRAT KOREKTOR

Nedokonalosti na pleti trápí většinu z nás ale jak je dokonale zakrýt ? Toť otázka, k dostání je veliké množství korektorů a jak si potom vybrat že :D Proto jsem si dneska připravila článek o korektorech, jaké odstíny jsou na co vhodné atd.. 
    Výběr korektoru

Než vyrazíte na nákup korektoru tak si rozmyslete co vlastně chcete maskovat. (Kruhy pod očima, akné, jizvičky)
Od toho se pak odvíjí jeho konzistence a barva. Rozhodně se držte toho, že by korektor neměl být tmavší než vaše pleť. Pokud si nejste jisté barvou pleti vždy vybírejte o tón světlejší.
Nejlepší jsou v tomhle případě paletky korektorů, v kterých se skrývá hned několik odstínů a tak si můžete vybrat přesně ten, který vám sedne :)


 Tuhý nebo tekutý korektor

Při výběru korektoru hraje určitě svou roli i jeho konzistence. Každá se totiž hodí na něco jiného. Čím je korektor tužší, tím lépe kryje větší nedostatky. Na akné se tedy hodí tuhý korektor ale při zakrývání větších ploch se nemusí úplně dobře spojit s pletí a může působit trochu nepřirozeně. Na oční okolí se hodí zase  tekutý nebo krémový korektor, který nebude pleť tolik vysušovat a lépe s ní splyne. Ten je ideální pro přirozený vzhled pleti, na suchou pleť a na sjednocení. 


Barva korektoru

Korektor by nikdy neměl být tmavší než vaše pleť.Vždy si kupujte odstín který se nejvíc podobá vaší pleti a nebo jak už jsem psala o něco světlejší. Barevný tón se o5 odvíjí od toho k jakému účelu ho budeme používat. Na začervenalá místa (akné) se hodí světlý korektor se žlutým tónem nebo nazelenalý korektor, který svojí barvou utlumí červený nádech (ale hůře se s ním pracuje). Na tmavá místa (kruhy pod očima) je zase vhodný korektor s růžovými nebo oranžovými podtóny.
Korektor na zarudlá místa

Na zarudlá místa je nejlepší korektor se zeleným podtónem, který červená místa hezky zamaskuje. Bohužel není úplně lehké s ním pracovat, a pokud nejste v práci s korektorem dobří, vsaďte raději na korektor se žlutým tónem. Pokud jsou zarudlá místa výrazná použijte tuhý dobře krycí korektor. Pokud jsou méně viditelné použijte tekutý jemnější korektor.


Korektor na akné
Na akné bych doporučila použít antibakteriální korektor, který ho může  rychleji zahojit a zlepšit.
Doporučuji použít korektor s tuhou konzistencí který na akné lépe drží a dobře kryje.
Co se týče barvy, stejně jako u zarudlé pleti sáhněte po světlém nazelenalém, nebo nažloutlém korektoru.


Korektor na kruhy pod očima

Kruhy pod očima nejlépe skryje korektor s růžovým, nebo oranžovým podtónem. Korektor by jste si v těchto partiích měly vyzkoušet přímo v prodejně, aspoň lépe zjistíte který podtón vám lépe pasuje k odstínu vaší pleti. Růžový sedí většinou dobře k světlejší pleti, oranžový zase k trochu nazlátlému tónu pokožky. Určitě by jste měly zvolit tekutý nebo krémový korektor. Oči také hezky rozzáří rozjasňující korektory na oční okolí.

Korektor na vrásky
Na zakrytí vrásek se hodí korektory s liftingovým složením, které pleť mírně vypnou. Ideální jsou také rozjasňující korektory, které dodají optické rozzáří a vrásky tak jemně zakryjí. Barva by měla být opět malinko světlejší, než je odstín tvojí pleti.


S jakými korektory jste spokojené ? Používáte barevné korektory? Určitě mi dejte vědět. 


4 komentáře:

 1. Já jsem asi nejvíce spokojená s korektorem Catrice Camouflage cream a v poslední době jsem byla donucena začít sahat po Dermacol makeup cover, jelikož moe´je pleť se zbláznila a je v příšerném stavu. Sice zakreje, ale za normálních okolností nepatří k mým favoritům :D Jinak moc hezký článek, myslím, že začátečníkům se může hodně hodit!
  BO Berries

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Catrice mám taky ráda používám ho když se mi objeví sem tam nějaké akné a jinak tě moc dobře chápu taky jsem měla období kdy jsem měla hodně moc akné a tím hodně moc myslím fakt HODNĚ. Takže nic jiného než cover to nezakrylo i když mi na pleti celkem vadil a působil jak maska. A děkuji! Snad se ti pleť brzy zlepší jako mě je to fakt úleva když se člověk nemusí maskovat.

   Vymazat
 2. skvělý článek, hezky přehledný a moc se (třeba mě) hodí :) já používám korektor od Avonu, na kruhy a malé nedokonalosti, používám ho minimálně, ale vyhovuje mi :) v záloze mám pak korektor od Miss Sporty, tak uvidím jak bude vyhovovat ten :)

  http://lifewithpett.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím že se bude hodit více lidem malá rada na jaké korektory se zaměřit pokud potřebují zamaskovat třeba kruhy, já sama ještě ty super korektory pořád hledám vyzkoušela jsem jich moc ten top třeba na kruhy pod očima jsem ještě neobjevila :-/

   Vymazat